Superior XC 6.9 Gloss Dust | Horský bicykel

Kód: 801.2026.29060
€1 090 –10 %
Horský bicykel Superior XC 6.9 Gloss Dust – foto 1
€1 090 –10 % €979 Jednotková cena:

Zvoľte variant

Superior XC 6.9 je horský bicykel postavený na ráme Alu 6061 T6 Double Butted s pohonom Shimano Cues. Brzdenie zabezpečujú kotúčové hydraulické brzdy.

Detailné informácie

Veľkosť rámu: S
Do 5 dní | 801.2026.29060 EAN: 8592842213103
€1 090
€979
Veľkosť rámu: M
Do 5 dní | 801.2026.29061 EAN: 8592842213110
€1 090
€979
Veľkosť rámu: L
Do 5 dní | 801.2026.29062 EAN: 8592842213127
€1 090
€979
Veľkosť rámu: XL
Do 5 dní | 801.2026.29063 EAN: 8592842213134
€1 090
€979

Podrobný popis

 
Horský bicykel

Superior XC 6.9 Gloss Dust 2026

Superior XC 6.9 je horský bicykel, ktorý si poradí s tvojimi jazdnými plánmi.

Superior XC 6.9 je horský bicykel postavený na ráme Alu 6061 T6 Double Butted. O tlmenie sa stará vidlica Suspension Air fork.

Presné radenie zabezpečuje pohon Shimano Cues. O brzdenie sa starajú kotúčové hydraulické brzdy. Bicykel jazdí na kolesách Schwalbe Smart Sam.

Kľúčové parametre pre Superior XC 6.9 Gloss Dust

Ikona RÁM
RÁM
Alu 6061 T6 Double Butted
Ikona VIDLICA
VIDLICA
Suspension Air fork
Ikona MENIČ
MENIČ
Shimano Cues
Ikona RADENIE
RADENIE
Shimano Cues 1x11
Ikona BRZDY
BRZDY
Kotúčové hydraulické
Ikona KOLESÁ
KOLESÁ
Schwalbe Smart Sam

O modeli Superior XC 6.9

Superior XC 6.9 je nový horský bicykel typu hardtail, ktorý dokonale vyvažuje pohodlie, stabilitu a výkon. Prepracovaný ľahký hliníkový rám prináša lepšiu ovládateľnosť, modernú geometriu a čistý elegantný vzhľad. Vďaka pohonu Shimano CUES 1×11, hydraulickým kotúčovým brzdám Shimano a pohodlnej vzduchovej vidlici so zdvihom 120 mm si poradí s trailovými dobrodružstvami aj s každodennou jazdou. Plášte Schwalbe Smart Sam v rozmere 29 palcov dodávajú istý záber v teréne. Superior XC 6.9 je všestranný horský bicykel pre jazdcov, ktorí chcú jeden bicykel na všetko.

Geometria

RozmerSMLXL
BB DROP (mm)60606060
SEAT TUBE LENGTH (mm)406457508559
EFFECTIVE TOP TUBE LENGTH (mm)580605625635
STACK HEIGHT (mm)608617617636
REACH (mm)423445465471
SEAT TUBE ANGLE75,575,575,575,5
HEAD TUBE ANGLE67676767
REAR CENTER (mm)420420420420
HEAD TUBE LENGTH (mm)90100100120
WHEELBASE (mm)1143117011901203
STEM (mm)60608080
HANDLEBAR (mm)720720720720
CRANKSET (mm)170175175175

Dodatočné parametre

Kategória: Horské hardtail bicykle
Materiál: Hliník
Sada: Shimano CUES
Radenie: Mechanické
Farba: Piesková
Priemer kolies: 29"
Brzdy: Kotúčové hydraulické
Typ vidlice: Vzduchová
Zdvih vidlice: 110-130mm
Počet prevodov: 1x11
Modelový rok: 2026
Výrobca: SUPERIOR
Modelová rada: XC
Rám: Alu 6061 T6 Double Butted, Smooth Welding, Sport Geometry, Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA 73 mm, IDK dropout,
Vidlica: Suspension Air fork, AHEAD 1-1/8", QR Type, 120mm travel
Hlavové zloženie: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8"
Stredové zloženie: SHIMANO, Cartridge Bearing
Radenie: SHIMANO CUES SL-U6000-11R, RAPIDFIRE Plus, 11-speed
Prehadzovačka: SHIMANO CUES RD-U6000, Shadow Plus Design
Kľuky: SHIMANO CUES FC-U6000, 32T
Kazeta: SHIMANO CUES CS-LG400, 11-speed, 11-50T
Reťaz: KMC eGLIDE, LinkGlide
Predná brzda: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
Zadná brzda: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
Predný kotúč: Rotor 160mm
Zadný kotúč: Rotor 160mm
Predný plášť: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line
Zadný plášť: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line
Riaditká: ONE Alloy, 20mm rise, 31.8mm
Predstavec: ONE Sport, Alloy, 31.8mm, -3°
Gripy: ONE Sport, Lock-On
Sedlo: Selle Royal Vivo
Sedlovka: ONE Sport, Alloy, 27.2mm
Objímka sedlovky: ONE CC-610, 31.8mm, with Quick Release level, Black
Hmotnosť: 14.85 kg
Farba: Gloss Dust

Bicykle SUPERIOR predávame ako autorizovaný predajca - horské, celoodpružené, krosové, trekingové, gravel, cestné aj detské bicykle a elektrobicykle. Superior máme vystavené na predajniach v Bratislave aj Trenčíne, takže si ho pred kúpou môžeš vyskúšať.

#ShowMore#

Ktorý Superior je pre tebaPrečo u násO značkeČasté otázky

Autorizovaný predajca SUPERIOR. Doprava bicykla po Slovensku zdarma od 1 000 €, osobný odber v Bratislave a Trenčíne je vždy zadarmo.

Ktorý SUPERIOR bicykel je pre teba?

Horské bicykle SUPERIOR
Hardtaily na traily, maratóny aj XC preteky.
Horské Superior ›

Celoodpružené bicykle SUPERIOR
Rýchle a ľahké celoodpružené MTB do terénu.
Celoodpružené Superior ›

Krosové a trekingové SUPERIOR
Na cyklotrasy, výlety aj do mesta.
Krosové Superior ›

Gravel bicykle SUPERIOR
Asfalt, šotolina aj lesné cesty na jednom bicykli.
Gravel Superior ›

Cestné bicykle SUPERIOR
Na tréning, preteky aj dlhé jazdy po ceste.
Cestné Superior ›

Elektrobicykle SUPERIOR
Horské, gravel, trekingové aj mestské e-biky.
E-biky Superior ›

Detské bicykle SUPERIOR
Ľahké juniorské bicykle pre malých aj väčších jazdcov.
Detské Superior ›

Prečo kúpiť SUPERIOR v CykloShope?

Autorizovaný predajca
Originálne bicykle SUPERIOR so zákonnou zárukou a servisom priamo u nás.

Vyskúšaš pred kúpou
Superior máme na predajniach v Bratislave aj Trenčíne - príď si sadnúť a otestovať ho.

Nastavíme ti ho
Pri osobnom odbere ti bicykel nastavíme - výšku sedla, riadidlá aj páky.

Servis po kúpe
Prvá garančná prehliadka je zdarma v našom servise v Bratislave alebo Trenčíne.

O značke SUPERIOR

SUPERIOR vznikol v roku 1993 v českej Kopřivnici. Od roku 2002 patrí pod spoločnosť BIKE FUN International, najväčšieho výrobcu bicyklov a elektrobicyklov v Česku. Bicykle Superior sa dodnes vyvíjajú a skladajú v Kopřivnici a značka stavia na rýchlosti, ľahkosti a čistom dizajne.

Vývoj a montáž v Česku
Bicykle sa navrhujú aj skladajú v Kopřivnici, rámy pochádzajú z vybraných tovární v Taiwane a Európe.

Priekopník 29" kolies
V roku 2004 začal Superior ako prvá európska značka sériovo vyrábať bicykle s 29" kolesami.

Overené vo Svetovom pohári
Značka má vlastný tím, ktorý jazdí Svetový pohár v cross-country.

Tri roky vývoja
Vývoj nového modelu trvá zhruba tri roky a posledný z nich patrí testovaniu.

Časté otázky o bicykloch SUPERIOR

Je SUPERIOR dobrá značka bicyklov?

Áno. Superior má od roku 1993 vlastný vývoj, bicykle sa skladajú v Česku a značka testuje svoje modely aj vo Svetovom pohári MTB. Ponúka horské, cestné, gravel, trekingové, detské bicykle aj elektrobicykle.

Kde sa vyrábajú bicykle SUPERIOR?

Bicykle Superior sa vyvíjajú a skladajú v Kopřivnici v Česku. Rámy pochádzajú z vybraných tovární v Taiwane a Európe.

Kde kúpiť bicykel SUPERIOR na Slovensku?

V CykloShope - sme autorizovaný predajca SUPERIOR. Bicykle si môžeš objednať v e-shope alebo pozrieť a vyskúšať na predajni v Bratislave (Hrdličkova 34) či v Trenčíne (Legionárska 43).

Môžem si SUPERIOR vyskúšať pred kúpou?

Áno. Bicykle Superior máme vystavené na oboch predajniach a môžeš sa na nich previezť priamo pred predajňou.

Koľko stojí doprava bicykla SUPERIOR?

Po Slovensku 10 €, pri bicykli od 1 000 € je doprava zdarma. Osobný odber na predajni je vždy zadarmo.

Poradíme ti s výberom Superior bicykla

Výrobná spoločnosť : BIKE FUN International s.r.o.
Adresa : Areál Tatry 1445/2, Kopřivnice, 742 21, Česká republika
E-mail : info@bikefunint.com

Ak potrebuješ radu...

Milan ti rád poradí
Milan
Milan

Ak potrebuješ radu...

Milan ti rád poradí