Superior XP 6.1 Gloss Black / Matte Black | Horský bicykel

Kód: 801.2026.29041
€1 310 –8 %
Horský bicykel Superior XP 6.1 Gloss Black / Matte Black – foto 1
€1 310 –8 % €1 199 Jednotková cena:

Zvoľte variant

Superior XP 6.1 je horský bicykel postavený na ráme Alu X6 Ultralite s pohonom Shimano Deore. Brzdenie zabezpečujú kotúčové hydraulické brzdy.

Detailné informácie

Veľkosť rámu: XS
informujte sa | 801.2026.29041 EAN: 8592842212915
€1 310
€1 199
Veľkosť rámu: S
informujte sa | 801.2026.29042 EAN: 8592842212922
€1 310
€1 199
Veľkosť rámu: M
informujte sa | 801.2026.29043 EAN: 8592842212939
€1 310
€1 199
Veľkosť rámu: L
informujte sa | 801.2026.29044 EAN: 8592842212946
€1 310
€1 199
Veľkosť rámu: XL
informujte sa | 801.2026.29045 EAN: 8592842212953
€1 310
€1 199

Podrobný popis

 
Horský bicykel

Superior XP 6.1 Gloss Black / Matte Black 2026

Superior XP 6.1 je horský bicykel, ktorý si poradí s tvojimi jazdnými plánmi.

Superior XP 6.1 je horský bicykel postavený na ráme Alu X6 Ultralite. O tlmenie sa stará vidlica SR Suntour XCR32.

Presné radenie zabezpečuje pohon Shimano Deore. O brzdenie sa starajú kotúčové hydraulické brzdy. Bicykel jazdí na kolesách Schwalbe Rapid Rob.

Kľúčové parametre pre Superior XP 6.1 Gloss Black / Matte Black

Ikona RÁM
RÁM
Alu X6 Ultralite
Ikona VIDLICA
VIDLICA
SR Suntour XCR32
Ikona MENIČ
MENIČ
Shimano Deore
Ikona RADENIE
RADENIE
Shimano Deore 1x12
Ikona BRZDY
BRZDY
Kotúčové hydraulické
Ikona KOLESÁ
KOLESÁ
Schwalbe Rapid Rob

O modeli Superior XP 6.1

Superior XP 6.1 prináša novú generáciu hliníkových rámov inšpirovanú našimi špičkovými karbónovými modelmi. Tento horský bicykel má modernú geometriu, integrované vedenie laniek, UDH háčik a náboje Boost pre maximálnu tuhosť a čistý vzhľad. Vďaka optimalizovanému tvarovaniu trubiek je rám Alu X6 Ultralite o 250 gramov ľahší, takže bicykel je hbitejší a lepšie ovládateľný v teréne. Komfort a presnosť zaisťuje vzduchová vidlica SR Suntour so 120 mm zdvihu, zatiaľ čo hydraulické kotúčové brzdy Shimano ponúkajú isté brzdenie za každých podmienok. Dvanásťrýchlostná prehadzovačka Shimano DEORE robí zo Superior XP 6.1 ľahký a spoľahlivý bicykel na každé dobrodružstvo.

Geometria

RozmerXSSMLXL
BB DROP (mm)6060606060
SEAT TUBE LENGTH (mm)303393431482533
EFFECTIVE TOP TUBE LENGTH (mm)565590615635642
STACK HEIGHT (mm)611611620629639
REACH (mm)415435455475495
SEAT TUBE ANGLE76,275,87575,777
HEAD TUBE ANGLE66,566,566,566,566,5
REAR CENTER (mm)432432432432432
HEAD TUBE LENGTH (mm)9090100110120
WHEELBASE (mm)11301150117411981222
STEM (mm)6060608080
HANDLEBAR (mm)760760760760760
CRANKSET (mm)165170170175175
Seatpost (mm)400400400400400

Dodatočné parametre

Kategória: Horské hardtail bicykle
Materiál: Hliník
Sada: Shimano DEORE
Radenie: Mechanické
Farba: Čierna
Priemer kolies: 29"
Brzdy: Kotúčové hydraulické
Typ vidlice: Vzduchová
Zdvih vidlice: 110-130mm
Počet prevodov: 1x12
Modelový rok: 2026
Výrobca: SUPERIOR
Modelová rada: XP
Rám: Alu X6 Ultralite, Race Geometry, Integrated Cable Routing, BB92, UDH dropout, Boost Thru axle 148x12mm
Vidlica: SR Suntour XCR32, Air, Remote, Tapered, 15x110mm axle, 120mm travel
Hlavové zloženie: ACROS AZX-327, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°
Stredové zloženie: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm
Radenie: SHIMANO DEORE SL-M6100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed
Prehadzovačka: SHIMANO DEORE RD-M6100, Shadow Plus Design
Kľuky: ONE Race, Alloy, 32T
Kazeta: SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T
Reťaz: SHIMANO DEORE CN-M6100
Predná brzda: SHIMANO MT410, hydraulic disc brake
Zadná brzda: SHIMANO MT410, hydraulic disc brake
Predný kotúč: SHIMANO SM-RT30, 180mm
Zadný kotúč: SHIMANO SM-RT30, 160mm
Predný plášť: Schwalbe Rapid Rob, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line
Zadný plášť: Schwalbe Rapid Rob, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line
Riaditká: ONE Race, Alloy, 5mm rise, 31.8mm
Predstavec: ONE Race, Alloy, 31,8mm, -7°
Gripy: ONE Sport, Lock-On
Sedlo: Selle Royal SRX, 148mm
Sedlovka: ONE Race, Alloy, 27.2mm
Objímka sedlovky: ONE CC-080A, 31.8mm, Black
Hmotnosť: 13.35 kg
Farba: Gloss Black / Matte Black

Bicykle SUPERIOR predávame ako autorizovaný predajca - horské, celoodpružené, krosové, trekingové, gravel, cestné aj detské bicykle a elektrobicykle. Superior máme vystavené na predajniach v Bratislave aj Trenčíne, takže si ho pred kúpou môžeš vyskúšať.

#ShowMore#

Ktorý Superior je pre tebaPrečo u násO značkeČasté otázky

Autorizovaný predajca SUPERIOR. Doprava bicykla po Slovensku zdarma od 1 000 €, osobný odber v Bratislave a Trenčíne je vždy zadarmo.

Ktorý SUPERIOR bicykel je pre teba?

Horské bicykle SUPERIOR
Hardtaily na traily, maratóny aj XC preteky.
Horské Superior ›

Celoodpružené bicykle SUPERIOR
Rýchle a ľahké celoodpružené MTB do terénu.
Celoodpružené Superior ›

Krosové a trekingové SUPERIOR
Na cyklotrasy, výlety aj do mesta.
Krosové Superior ›

Gravel bicykle SUPERIOR
Asfalt, šotolina aj lesné cesty na jednom bicykli.
Gravel Superior ›

Cestné bicykle SUPERIOR
Na tréning, preteky aj dlhé jazdy po ceste.
Cestné Superior ›

Elektrobicykle SUPERIOR
Horské, gravel, trekingové aj mestské e-biky.
E-biky Superior ›

Detské bicykle SUPERIOR
Ľahké juniorské bicykle pre malých aj väčších jazdcov.
Detské Superior ›

Prečo kúpiť SUPERIOR v CykloShope?

Autorizovaný predajca
Originálne bicykle SUPERIOR so zákonnou zárukou a servisom priamo u nás.

Vyskúšaš pred kúpou
Superior máme na predajniach v Bratislave aj Trenčíne - príď si sadnúť a otestovať ho.

Nastavíme ti ho
Pri osobnom odbere ti bicykel nastavíme - výšku sedla, riadidlá aj páky.

Servis po kúpe
Prvá garančná prehliadka je zdarma v našom servise v Bratislave alebo Trenčíne.

O značke SUPERIOR

SUPERIOR vznikol v roku 1993 v českej Kopřivnici. Od roku 2002 patrí pod spoločnosť BIKE FUN International, najväčšieho výrobcu bicyklov a elektrobicyklov v Česku. Bicykle Superior sa dodnes vyvíjajú a skladajú v Kopřivnici a značka stavia na rýchlosti, ľahkosti a čistom dizajne.

Vývoj a montáž v Česku
Bicykle sa navrhujú aj skladajú v Kopřivnici, rámy pochádzajú z vybraných tovární v Taiwane a Európe.

Priekopník 29" kolies
V roku 2004 začal Superior ako prvá európska značka sériovo vyrábať bicykle s 29" kolesami.

Overené vo Svetovom pohári
Značka má vlastný tím, ktorý jazdí Svetový pohár v cross-country.

Tri roky vývoja
Vývoj nového modelu trvá zhruba tri roky a posledný z nich patrí testovaniu.

Časté otázky o bicykloch SUPERIOR

Je SUPERIOR dobrá značka bicyklov?

Áno. Superior má od roku 1993 vlastný vývoj, bicykle sa skladajú v Česku a značka testuje svoje modely aj vo Svetovom pohári MTB. Ponúka horské, cestné, gravel, trekingové, detské bicykle aj elektrobicykle.

Kde sa vyrábajú bicykle SUPERIOR?

Bicykle Superior sa vyvíjajú a skladajú v Kopřivnici v Česku. Rámy pochádzajú z vybraných tovární v Taiwane a Európe.

Kde kúpiť bicykel SUPERIOR na Slovensku?

V CykloShope - sme autorizovaný predajca SUPERIOR. Bicykle si môžeš objednať v e-shope alebo pozrieť a vyskúšať na predajni v Bratislave (Hrdličkova 34) či v Trenčíne (Legionárska 43).

Môžem si SUPERIOR vyskúšať pred kúpou?

Áno. Bicykle Superior máme vystavené na oboch predajniach a môžeš sa na nich previezť priamo pred predajňou.

Koľko stojí doprava bicykla SUPERIOR?

Po Slovensku 10 €, pri bicykli od 1 000 € je doprava zdarma. Osobný odber na predajni je vždy zadarmo.

Poradíme ti s výberom Superior bicykla

Výrobná spoločnosť : BIKE FUN International s.r.o.
Adresa : Areál Tatry 1445/2, Kopřivnice, 742 21, Česká republika
E-mail : info@bikefunint.com

Ak potrebuješ radu...

Milan ti rád poradí
Milan
Milan

Ak potrebuješ radu...

Milan ti rád poradí